Masaüstü ikonları(simgeler), başlat butonu ve görev çubuğu kayboldu görünmüyor ne yapmalıyım?

Sponsorlu Bağlantılar

sshot4e9bf60e8aeef.jpg (650×200)

Eğer herhangi bir Windows bilgisayarda (Windows 8.1/8/7/Xp/Vista) aniden durduk yere veya ortaya çıkan bir hatadan dolayı masaüstü ekrandaki bütün ikonların hepsi kaybolduysa ve başlat butonu ile görev çubuğu da gözükmüyorsa bu işi en kestirme yoldan nasıl çözeceğinizi kısaca açıklayacağım.

Edindiğim deneyimler ve internet bloglarından okuduğum tavsiyeler neticesinde bu gibi durumlarda en kolay ve en çok işe yarayan çözümün sistemi daha önceki bir tarihe geri yüklemek olduğunu öğrendim.

Eğer sistem geri yükleme yapmayı biliyorsanız, hemen yapınız ve sorununuz kesinlikle çözülecektir. Eğer bilmiyorsanız o zaman şöyle yapacağız;

Windows + W tuşlarına aynı anda basın ve açılan arama kutusuna “sistem geri yükleme” yazın. Ardından çıkan sonuçlar arasındaki “geri yükleme noktası oluştur” yazan seçeneğe tıklayın.

Aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır.

9-1-2014 19-52-36

Burada yuvarlak içine aldığım “sistem geri yükleme” yazan butona tıklayın. Alttaki pencere açılacaktır.

9-1-2014 19-53-08

Şimdi buradan direk olarak “ileri” butonuna tıklayarak ilerleyin ve aşağıdaki ekrana gelmiş olacaksınız.

9-1-2014 19-53-21

Bu pencereden yuvarlak içine aldığım kutuyu işaretleyin ve tüm geri yükleme noktaları tarihlerini görün. Daha sonra bunlardan bilgisayarınızın düzgün çalıştığını düşündüğünüz bir tarihi seçerek sağ alt köşedeki “ileri” yazan butona tıklayın ve geri yükleme işleminin bitmesi için bir süre bekleyin. Bittiği zaman bilgisayar yeniden başlatılacaktır ve tüm kısayol simgeleriniz tıpkı hiçbir şey olmamış ve yerleri hiç değişmemiş gibi aynen yeniden görünecektir.

Sponsorlu Bağlantılarr

Gmail’de çöp kutusundan silinen e-postaları kurtarma geri yükleme nasıl yapılır?

Sonraki Sayfa »

Windows 8 Bilgisayara Yazıcı Ekleme Resimli Anlatım

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Current ye@r *